WebformPasswordField (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Disabled
ja: 無効

en: Width
ja: 幅

en: Maxlength
ja: 最大文字数

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Default value
ja: デフォルト値

en: The default value of the field.
ja: フィールドのデフォルト値。

en: Left Blank
ja: 無回答

en: User entered value
ja: ユーザーが入力した値

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ja: このフィールドを編集できなくします。変更できないデフォルトの値を設定するのに役立ちます。

en: Average submission length in words (ex blanks)
ja: 送信内容に含まれる平均単語数（空白を除く）

en: Leaving blank will use the default size.
ja: 空欄にするとデフォルトのサイズを使用します。

en: Examples: $, #, -.
ja: 例: $、#、-

en: Examples: lb, kg, %.
ja: 例: lb、kg、%

en: Unique
ja: ユニーク

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
ja: このフィールドに入力した値が、それぞれ重複しない固有のものかどうか確認して下さい。同じ値を二度使用することはできません。
