WebformPasswordField (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Password
da: Adgangskode

en: Width
da: Bredde

en: Maxlength
da: Maksimal længde

en: Webform
da: Webformular

en: Default value
da: Standardværdi

en: The default value of the field.
da: Feltets standardværdi.

en: Left Blank
da: Tomme

en: User entered value
da: Indtastet af bruger

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
da: Gør dette felt skrivebeskyttet. Nyttigt til at angive en standardværdi som ikke kan ændres.

en: Average submission length in words (ex blanks)
da: Gennemsnitlig længde af bidrag

en: Leaving blank will use the default size.
da: Lad feltet stå tomt for at bruge standardstørrelsen.

en: Examples: $, #, -.
da: Eksempler: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
da: Eksempler: lb, kg, %.

en: Unique
da: Unik

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
da: Kontrollér at de indtastede værdier for dette felt er unikke. Det er ikke tilladt at bruge den samme værdi flere gange.
