WebformPasswordField (7.x-1.3) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Password
sv: Lösenord

en: Width
sv: Bredd

en: Maxlength
sv: Maxlängd

en: Webform
sv: Webbformulär

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: The default value of the field.
sv: Standardvärdet för fältet.

en: Left Blank
sv: Lämnat tomt

en: User entered value
sv: Angivet värde

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
sv: Gör detta fält låst. Detta är användbart för att ställa in ett standardvärde som inte kan ändras.

en: Average submission length in words (ex blanks)
sv: Genomsnittslängd på inlägg i antal ord (utan mellanslag)

en: Leaving blank will use the default size.
sv: Om du inte fyller i detta används standardstorleken.

en: Examples: $, #, -.
sv: Exempel: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
sv: Exempel: kg, lb, %.

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Unique
sv: Unik

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
sv: Kontrollera att alla angivna värden för detta fält är unika. Samma värde får inte användas två gånger.

en: %item_checked does not match %item_first.
sv: %item_checked stämmer inte överens med %item_first.
