Webform Patched (7.x-3.17-beta1) - en to bs translation catalogue (84 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: Subject
bs: Naslov

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: None
bs: Nijedan

en: Number
bs: Broj

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Types
bs: Tipovi

en: none
bs: ništa

en: Category
bs: Kategorija

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Time
bs: Vrijeme

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Display
bs: Prikaz

en: results
bs: rezultati

en: Teaser
bs: Sažetak

en: User
bs: Korisnik

en: Options
bs: Opcije

en: Node
bs: Nod

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
bs: Opcionalno. U meniju, teže stavke će ići na dno a lakše će se pozicionirati bliže vrhu.

en: All
bs: Sve

en: Year
bs: Godina

en: Inline
bs: U liniji

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: This field is required.
bs: Ovo polje je obavezno

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Month
bs: Mjesec

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Address
bs: Adresa

en: Day
bs: Dan

en: Table
bs: Tabela

en: am
bs: prijepodne

en: pm
bs: poslijepodne

en: Clone
bs: Klon

en: Hidden
bs: Sakriven

en: Select list
bs: Select lista

en: Text field
bs: Tekst polje

en: Results
bs: Rezultati

en: Thousands separator
bs: Separator za hiljade

en: !name field is required.
bs: !name polje je obavezno

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Above
bs: Iznad

en: Full node
bs: Puni node

en: Publish
bs: Objavi

en: empty
bs: prazan

en: Text to display
bs: Tekst za prikaz

en: Is not one of
bs: Nije nijedan od

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
bs: Primjećen je neispravan izbor. Molimo kontaktirajte administratora stranice.

en: Decimal point
bs: Decimalna tačka

en: Is one of
bs: jedan od

en: View link
bs: Link za komentar

en: Delete link
bs: Obriši link

en: form
bs: forma

en: Edit link
bs: Izmjeni link

en: Illegal choice %choice in %name element.
bs: Neispravan izbor %choice u %name elementu.

en: Form settings
bs: Postavke forme
