Webform Phone Number (7.x-1.11) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Width
de: Breite

en: Phone Number
de: Telefonnummer

en: Webform
de: Webformular

en: Default value
de: Standardwert

en: The default value of the field.
de: Der Standardwert des Feldes.

en: Left Blank
de: Leer gelassen

en: User entered value
de: Benutzer hat einen Wert eingetragen

en: Width of the textfield.
de: Breite des Textfeldes.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
de: Dieses Textfeld für die Bearbeitung sperren. Eine nützliche Einstellung, wenn der Standardwert nicht verändert werden soll.

en: Leaving blank will use the default size.
de: Leerlassen, um die standardmäßige Größe zu verwenden.
