Webform Phone Number (7.x-1.17) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Country
da: Land

en: Separator
da: Skilletegn

en: Width
da: Bredde

en: Phone Number
da: Telefonnummer

en: Webform
da: Webformular

en: Default value
da: Standardværdi

en: The default value of the field.
da: Feltets standardværdi.

en: Left Blank
da: Tomme

en: User entered value
da: Indtastet af bruger

en: Width of the textfield.
da: Tekstfeltets bredde.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
da: Gør dette felt skrivebeskyttet. Nyttigt til at angive en standardværdi som ikke kan ændres.

en: Leaving blank will use the default size.
da: Lad feltet stå tomt for at bruge standardstørrelsen.
