Webform Phone Number (7.x-1.19) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Country
cs: Země

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Width
cs: Šířka

en: Phone Number
cs: Telefonní číslo

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: The default value of the field.
cs: Výchozí hodnota pole.

en: Left Blank
cs: Nevyplněno

en: User entered value
cs: Hodnota zadaná uživatelem

en: Width of the textfield.
cs: Šířka textového pole.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
cs: Obsah pole nebude možné měnit. Užitečné pro zadávání fixních výchozích hodnot.

en: Leaving blank will use the default size.
cs: Pokud necháte prázdné, použije se výchozí velikost.
