Webform Phone Number (7.x-1.19) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Country
fr: Pays

en: Separator
fr: Séparateur

en: Width
fr: Largeur

en: Phone Number
fr: Numéro de téléphone

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: The default value of the field.
fr: La valeur par défaut du champ.

en: Left Blank
fr: Laissé vide

en: User entered value
fr: Valeur saisie par l'utilisateur

en: Width of the textfield.
fr: Largeur du champ texte.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
fr: Rendre ce champ non-éditable. Utile pour fournir une valeur par défaut non modifiable.

en: Leaving blank will use the default size.
fr: Si vous laissez vide, la dimension par défaut sera utilisée.

en: Which country-specific rules should this field be validated against and formatted according to.
fr: Selon quelles règles spécifiques par pays ce champ doit-il être validé et formaté.
