Webform Phone Number (7.x-1.20) - en to ca translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Country
ca: País

en: Separator
ca: Separador

en: Width
ca: Amplada

en: Phone Number
ca: Telèfon

en: Webform
ca: Formulari web

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: The default value of the field.
ca: El valor predeterminat del camp.

en: Left Blank
ca: En blanc

en: User entered value
ca: L'usuari ha introduït un valor

en: Width of the textfield.
ca: Amplada del camp de text.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ca: Fes aquest camp no editable. Útil per establir un valor per defecte inalterable.

en: Leaving blank will use the default size.
ca: Si el deixeu en blanc s'utilitzarà la mida predeterminada.

en: Placeholder
ca: Marcador
