Webform Phone Number (7.x-1.20) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Country
pl: Państwo

en: Width
pl: Szerokość

en: Phone Number
pl: Numer telefonu

en: Webform
pl: Formularz

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: The default value of the field.
pl: Domyślna wartość pola.

en: Left Blank
pl: Zostaw puste

en: User entered value
pl: Użytkownik podał wartość

en: Width of the textfield.
pl: Szerokość pola tekstowego.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
pl: Zaznacz, aby pole stało się nieedytowalne. Przydatne w przypadku ustawianie domyślnej i niezmiennej wartości.

en: Leaving blank will use the default size.
pl: Pozostaw puste, aby użyć domyślnego rozmiaru.

en: Placeholder
pl: Zaślepka
