Webform Phone Number (7.x-1.21) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Country
tr: Ülke

en: Separator
tr: Ayraç

en: Width
tr: Genişlik

en: Phone Number
tr: Telefon

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: The default value of the field.
tr: Alanın varsayılan değeri.

en: Left Blank
tr: Sol Boşluk

en: User entered value
tr: Girilen değer

en: Width of the textfield.
tr: Metin alanının genişliği.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
tr: Bu alanı düzenlenemez yap. Değiştirilemeyen öntanımlı değer için kullanışlıdır.

en: Placeholder
tr: Yer tutucu
