Webform Phone Number (7.x-1.22) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Country
it: Paese

en: Separator
it: Separatore

en: Width
it: Larghezza

en: Default value
it: Valore predefinito

en: The default value of the field.
it: Valore predefinito.

en: Left Blank
it: Lasciato in bianco

en: User entered value
it: L'utente ha inserito i valori

en: Width of the textfield.
it: Larghezza del campo.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
it: Rendi questo campo non modificabile. Utile per settare un valore di default non modificabile.

en: Leaving blank will use the default size.
it: Lasciandolo vuoto verrà usata la dimensione predefinita.

en: Placeholder
it: Segnalibro
