Webform Phone Number (7.x-1.22) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Disabled
ru: Отключено

en: Country
ru: Страна

en: Separator
ru: Разделитель

en: Width
ru: Ширина

en: Phone Number
ru: Номер телефона

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: The default value of the field.
ru: Значение поля по умолчанию.

en: Left Blank
ru: Оставить пустым

en: User entered value
ru: Значение, введённое пользователем

en: Width of the textfield.
ru: Ширина текстового поля.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ru: Запретить редактирование. Полезно для ввода и показа значения по умолчанию

en: Add the country code if not filled by the user
ru: Добавлять код страны, если пользователь его не заполнил

en: Leaving blank will use the default size.
ru: Оставьте пустым, чтобы использовать размер по умолчанию.

en: Placeholder
ru: Заполнитель
