Webform Phone Number (7.x-1.22) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Country
uk: Країна

en: Separator
uk: Розділювач

en: Width
uk: Ширина

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: Webform
uk: Вебформа

en: Default value
uk: Базове значення

en: The default value of the field.
uk: Базове значення цього поля

en: Left Blank
uk: Залишено порожнім

en: User entered value
uk: Значення, що вводиться користувачем

en: Width of the textfield.
uk: Ширина текстового поля

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
uk: Зробити це поле незмінним. Корисне для установки незмінного значення за замовчуванням.

en: Leaving blank will use the default size.
uk: Якщо не заповнювати, буде використано базовий розмір.

en: Placeholder
uk: Заповнювач
