Webform Postal Code (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Width
fr: Largeur

en: Egypt
fr: Égypte

en: New Zealand
fr: Nouvelle-Zélande

en: Brazil
fr: Brésil

en: Chile
fr: Chili

en: Japan
fr: Japon

en: Postal code
fr: Code postal

en: Germany
fr: Allemagne

en: Algeria
fr: Algérie

en: Andorra
fr: Andorre

en: Argentina
fr: Argentine

en: Australia
fr: Australie

en: Belarus
fr: Biélorussie

en: Belgium
fr: Belgique

en: China
fr: Chine

en: Czech Republic
fr: République tchèque

en: Denmark
fr: Danemark

en: Estonia
fr: Estonie

en: Guinea-Bissau
fr: Guinée-Bissau

en: Hungary
fr: Hongrie

en: India
fr: Inde

en: Italy
fr: Italie

en: Netherlands
fr: Pays-Bas

en: Russia
fr: Russie

en: Spain
fr: Espagne

en: Sweden
fr: Suède

en: United Kingdom
fr: Royaume-Uni

en: United States
fr: États-Unis

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: The default value of the field.
fr: La valeur par défaut du champ.

en: Left Blank
fr: Laissé vide

en: User entered value
fr: Valeur saisie par l'utilisateur

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
fr: Rendre ce champ non-éditable. Utile pour fournir une valeur par défaut non modifiable.

en: Croatia
fr: Croatie

en: Leaving blank will use the default size.
fr: Si vous laissez vide, la dimension par défaut sera utilisée.
