Webform Postal Code (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (37 entries)

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Width
hu: Szélesség

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: Brazil
hu: Brazília

en: Japan
hu: Japán

en: Portugal
hu: Portugália

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Germany
hu: Németország

en: Algeria
hu: Algéria

en: Argentina
hu: Argentína

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Bangladesh
hu: Banglades

en: Belarus
hu: Fehéroroszország

en: Canada
hu: Kanada

en: China
hu: Kína

en: Czech Republic
hu: Csehország

en: Denmark
hu: Dánia

en: Estonia
hu: Észtország

en: France
hu: Franciaország

en: Guinea-Bissau
hu: Bissau-Guinea

en: Hungary
hu: Magyarország

en: Italy
hu: Olaszország

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Russia
hu: Oroszország

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Sweden
hu: Svédország

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: Webform
hu: Űrlap

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: The default value of the field.
hu: A mező alapértelmezett értéke.

en: Left Blank
hu: Kitöltetlen

en: User entered value
hu: A felhasználó által megadott érték

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
hu: A mező szerkeszthetőségének letiltása. Hasznos az alapértelmezett, állandó értékkel rendelkező mezőknél.

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Leaving blank will use the default size.
hu: Ha üres, marad az alapértelmezett méret.
