Webform Postal Code (7.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (30 entries)

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Width
oc: Largor

en: Egypt
oc: Egipte

en: New Zealand
oc: Nòva Zelanda

en: Brazil
oc: Brasil

en: Japan
oc: Japon

en: Postal code
oc: Còde postal

en: Germany
oc: Alemanha

en: Algeria
oc: Argeria

en: Andorra
oc: Andòrra

en: Australia
oc: Austràlia

en: Bangladesh
oc: Bengladèsh

en: Belarus
oc: Bielorussia

en: Belgium
oc: Belgica

en: Canada
oc: Canadà

en: Czech Republic
oc: Republica Chèca

en: Denmark
oc: Danemarc

en: Estonia
oc: Estònia

en: France
oc: França

en: Guinea-Bissau
oc: Guinèa-Bissau

en: Hungary
oc: Ongria

en: India
oc: Índia

en: Italy
oc: Itàlia

en: Netherlands
oc: Païses basses

en: Spain
oc: Espanha

en: Sweden
oc: Suècia

en: United Kingdom
oc: Reialme Unit

en: United States
oc: Estats Units d'America

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Croatia
oc: Croàcia
