Webform Postal Code (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Width
it: Larghezza

en: Egypt
it: Egitto

en: New Zealand
it: Nuova Zelanda

en: Brazil
it: Brasile

en: Chile
it: Cile

en: Japan
it: Giappone

en: Portugal
it: Portogallo

en: Postal code
it: Codice postale

en: Germany
it: Germania

en: Belgium
it: Belgio

en: China
it: Cina

en: Czech Republic
it: Repubblica Ceca

en: Denmark
it: Danimarca

en: France
it: Francia

en: Hungary
it: Ungheria

en: Italy
it: Italia

en: Netherlands
it: Olanda

en: Spain
it: Spagna

en: Sweden
it: Svezia

en: United Kingdom
it: Regno Unito

en: United States
it: Stati Uniti

en: Default value
it: Valore predefinito

en: The default value of the field.
it: Valore predefinito.

en: Left Blank
it: Lasciato in bianco

en: User entered value
it: L'utente ha inserito i valori

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
it: Rendi questo campo non modificabile. Utile per settare un valore di default non modificabile.

en: Croatia
it: Croazia

en: Leaving blank will use the default size.
it: Lasciandolo vuoto verrà usata la dimensione predefinita.
