Webform Postal Code (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Width
pt: Largura

en: Egypt
pt: Egipto

en: New Zealand
pt: Nova Zelândia

en: Brazil
pt: Brasil

en: Japan
pt: Japão

en: Postal code
pt: Código postal

en: Germany
pt: Alemanha

en: Algeria
pt: Argélia

en: Australia
pt: Austrália

en: Belarus
pt: Bielorrússia

en: Belgium
pt: Bélgica

en: Canada
pt: Canadá

en: Czech Republic
pt: República Checa

en: Denmark
pt: Dinamarca

en: Estonia
pt: Estónia

en: France
pt: França

en: Guinea-Bissau
pt: Guiné-Bissau

en: Hungary
pt: Hungria

en: India
pt: Índia

en: Italy
pt: Itália

en: Netherlands
pt: Holanda

en: Russia
pt: Rússia

en: Spain
pt: Espanha

en: Sweden
pt: Suécia

en: United Kingdom
pt: Reino Unido

en: United States
pt: Estados Unidos

en: Webform
pt: Formulário

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: The default value of the field.
pt: O valor predefinido do campo.

en: Left Blank
pt: Deixado em branco

en: User entered value
pt: Valor inserido pelo utilizador

en: Croatia
pt: Croácia

en: Leaving blank will use the default size.
pt: Deixar em branco para usar o tamanho predefinido.
