Webform Postal Code (7.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (42 entries)

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Width
uk: Ширина

en: Egypt
uk: Єгипет

en: New Zealand
uk: Нова Зеландія

en: Brazil
uk: Бразилія

en: Chile
uk: Чилі

en: Japan
uk: Японія

en: Portugal
uk: Португалія

en: Postal code
uk: Поштовий індекс

en: Germany
uk: Німеччина

en: Algeria
uk: Алжир

en: Andorra
uk: Андорра

en: Argentina
uk: Аргентина

en: Australia
uk: Австралія

en: Bangladesh
uk: Бангладеш

en: Belarus
uk: Білорусь

en: Belgium
uk: Бельгія

en: Brunei
uk: Бруней

en: Canada
uk: Канада

en: China
uk: Китай

en: Czech Republic
uk: Чеська республіка

en: Denmark
uk: Данія

en: Estonia
uk: Естонія

en: France
uk: Франція

en: Guinea-Bissau
uk: Гвінея-Бісау

en: Hungary
uk: Угорщина

en: India
uk: Індія

en: Italy
uk: Італія

en: Netherlands
uk: Нідерланди

en: Russia
uk: Московія

en: Spain
uk: Іспанія

en: Sweden
uk: Швеція

en: United Kingdom
uk: Великобританія

en: United States
uk: США

en: Webform
uk: Вебформа

en: Default value
uk: Базове значення

en: The default value of the field.
uk: Базове значення цього поля

en: Left Blank
uk: Залишено порожнім

en: User entered value
uk: Значення, що вводиться користувачем

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
uk: Зробити це поле незмінним. Корисне для установки незмінного значення за замовчуванням.

en: Croatia
uk: Хорватія

en: Leaving blank will use the default size.
uk: Якщо не заповнювати, буде використано базовий розмір.
