Webform Postal Code (7.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: None
id: Tiada

en: Width
id: Lebar

en: Egypt
id: Mesir

en: New Zealand
id: Selandia Baru

en: Brazil
id: Brasil

en: Chile
id: Chili

en: Japan
id: Jepang

en: Postal code
id: Kode pos

en: Germany
id: Jerman

en: Algeria
id: Aljazair

en: Bangladesh
id: Banglades

en: Belarus
id: Belarusia

en: Belgium
id: Belgia

en: Brunei
id: Brunei Darussalam

en: Canada
id: Kanada

en: China
id: Cina

en: Czech Republic
id: Republik Ceko

en: France
id: Perancis

en: Hungary
id: Hungaria

en: Italy
id: Italia

en: Netherlands
id: Belanda

en: Russia
id: Rusia

en: Spain
id: Spanyol

en: Sweden
id: Swedia

en: United Kingdom
id: Inggris

en: United States
id: Amerika Serikat

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Croatia
id: Kroasia
