Webform Postal Code (7.x-1.0-beta3) - en to lt translation catalogue (42 entries)

en: Disabled
lt: Išjungta

en: None
lt: Joks

en: Width
lt: Plotis

en: Egypt
lt: Egiptas

en: New Zealand
lt: Naujoji zelandija

en: Brazil
lt: Brazilija

en: Chile
lt: Čilė

en: Japan
lt: Japonija

en: Portugal
lt: Portugalija

en: Postal code
lt: Pašto kodas

en: Germany
lt: Vokietija

en: Algeria
lt: Alžyras

en: Andorra
lt: Andora

en: Australia
lt: Australija

en: Bangladesh
lt: Bangladešas

en: Belarus
lt: Baltarusija

en: Belgium
lt: Belgija

en: Brunei
lt: Brunėjus

en: Canada
lt: Kanada

en: China
lt: Kinija

en: Czech Republic
lt: Čekijos Respublika

en: Denmark
lt: Danija

en: Estonia
lt: Estija

en: France
lt: Prancūzija

en: Guinea-Bissau
lt: Bisau Gvinėja

en: Hungary
lt: Vengrija

en: India
lt: Indija

en: Italy
lt: Italija

en: Netherlands
lt: Nyderlandai

en: Russia
lt: Rusija

en: Spain
lt: Ispanija

en: Sweden
lt: Švedija

en: United Kingdom
lt: Jungtinė karalystė

en: United States
lt: Jungtinės Amerikos Valstijos

en: Webform
lt: Web forma

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: The default value of the field.
lt: Įprasta laukelio reikšmė.

en: Left Blank
lt: Paliktas tusčias

en: User entered value
lt: Įvesta reikšmė

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
lt: Padaryti laukelį nekeičiamą. Naudinga kai reikalinga nekeičiama, standartinė reikšmė.

en: Croatia
lt: Kroatija

en: Leaving blank will use the default size.
lt: Jei paliksite tusčią bus naudojama numatyta reikšmė.
