Webform Postal Code (7.x-1.0-beta3) - en to pl translation catalogue (39 entries)

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: None
pl: Brak

en: Width
pl: Szerokość

en: Egypt
pl: Egipt

en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Japan
pl: Japonia

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: Germany
pl: Niemcy

en: Algeria
pl: Algieria

en: Andorra
pl: Andora

en: Argentina
pl: Argentyna

en: Bangladesh
pl: Bangladesz

en: Belarus
pl: Białoruś

en: Belgium
pl: Belgia

en: Canada
pl: Kanada

en: China
pl: Chiny

en: Czech Republic
pl: Czechy

en: Denmark
pl: Dania

en: France
pl: Francja

en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea Bissau

en: Hungary
pl: Węgry

en: India
pl: Indie

en: Italy
pl: Włochy

en: Netherlands
pl: Holandia

en: Russia
pl: Rosja

en: Spain
pl: Hiszpania

en: Sweden
pl: Szwecja

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: United States
pl: Stany Zjednoczone

en: Webform
pl: Formularz

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: The default value of the field.
pl: Domyślna wartość pola.

en: Left Blank
pl: Zostaw puste

en: User entered value
pl: Użytkownik podał wartość

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
pl: Zaznacz, aby pole stało się nieedytowalne. Przydatne w przypadku ustawianie domyślnej i niezmiennej wartości.

en: Croatia
pl: Chorwacja

en: Leaving blank will use the default size.
pl: Pozostaw puste, aby użyć domyślnego rozmiaru.
