Webform Postal Code (7.x-1.0-beta3) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: None
tr: Hiçbiri

en: Width
tr: Genişlik

en: Egypt
tr: Mısır

en: New Zealand
tr: Yeni Zelanda

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Chile
tr: Şili

en: Japan
tr: Japonya

en: Portugal
tr: Portekiz

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Germany
tr: Almanya

en: Algeria
tr: Cezayir

en: Argentina
tr: Arjantin

en: Australia
tr: Avustralya

en: Bangladesh
tr: Bangladeş

en: Belgium
tr: Belçika

en: Canada
tr: Kanada

en: China
tr: Çin

en: Czech Republic
tr: Çek Cumhuriyeti

en: Denmark
tr: Danimarka

en: Estonia
tr: Estonya

en: France
tr: Fransa

en: Hungary
tr: Macaristan

en: India
tr: Hindistan

en: Italy
tr: İtalya

en: Netherlands
tr: Hollanda

en: Russia
tr: Rusya

en: Spain
tr: İspanya

en: Sweden
tr: İsveç

en: United Kingdom
tr: Birleşik Krallık

en: United States
tr: Amerika Birleşik Devletleri

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: The default value of the field.
tr: Alanın varsayılan değeri.

en: Left Blank
tr: Sol Boşluk

en: User entered value
tr: Girilen değer

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
tr: Bu alanı düzenlenemez yap. Değiştirilemeyen öntanımlı değer için kullanışlıdır.

en: Croatia
tr: Hırvatistan
