Webform Postal Code (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (33 entries)

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: None
da: Ingen

en: Width
da: Bredde

en: Egypt
da: Ægypten

en: Brazil
da: Brasilien

en: Postal code
da: Postnummer

en: Germany
da: Tyskland

en: Algeria
da: Algeriet

en: Australia
da: Australien

en: Belarus
da: Hviderusland

en: Belgium
da: Belgien

en: China
da: Kina

en: Czech Republic
da: Tjekkiet

en: Denmark
da: Danmark

en: Estonia
da: Estland

en: France
da: Frankrig

en: Hungary
da: Ungarn

en: India
da: Indien

en: Italy
da: Italien

en: Netherlands
da: Nederlandene

en: Russia
da: Rusland

en: Spain
da: Spanien

en: Sweden
da: Sverige

en: United Kingdom
da: Storbritannien

en: United States
da: USA

en: Webform
da: Webformular

en: Default value
da: Standardværdi

en: The default value of the field.
da: Feltets standardværdi.

en: Left Blank
da: Tomme

en: User entered value
da: Indtastet af bruger

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
da: Gør dette felt skrivebeskyttet. Nyttigt til at angive en standardværdi som ikke kan ændres.

en: Croatia
da: Kroatien

en: Leaving blank will use the default size.
da: Lad feltet stå tomt for at bruge standardstørrelsen.
