Webform Postal Code (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (45 entries)

en: Disabled
ja: 無効

en: None
ja: なし

en: Width
ja: 幅

en: Egypt
ja: エジプト

en: New Zealand
ja: ニュージーランド

en: Brazil
ja: ブラジル

en: Chile
ja: チリ

en: Japan
ja: 日本

en: Portugal
ja: ポルトガル

en: Postal code
ja: 郵便番号

en: Germany
ja: ドイツ

en: Algeria
ja: アルジェリア

en: Andorra
ja: アンドラ

en: Argentina
ja: アルゼンチン

en: Australia
ja: オーストラリア

en: Bangladesh
ja: バングラデシュ

en: Belarus
ja: ベラルーシ

en: Belgium
ja: ベルギー

en: Brunei
ja: ブルネイ

en: Canada
ja: カナダ

en: China
ja: 中国

en: Czech Republic
ja: チェコ

en: Denmark
ja: デンマーク

en: Estonia
ja: エストニア

en: France
ja: フランス

en: Guinea-Bissau
ja: ギニアビサウ

en: Hungary
ja: ハンガリー

en: India
ja: インド

en: Italy
ja: イタリア

en: Netherlands
ja: オランダ

en: Russia
ja: ロシア連邦

en: Spain
ja: スペイン

en: Sweden
ja: スウェーデン

en: United Kingdom
ja: 英国

en: United States
ja: 米国

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Default value
ja: デフォルト値

en: The default value of the field.
ja: フィールドのデフォルト値。

en: Left Blank
ja: 無回答

en: User entered value
ja: ユーザーが入力した値

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ja: このフィールドを編集できなくします。変更できないデフォルトの値を設定するのに役立ちます。

en: Croatia
ja: クロアチア

en: Leaving blank will use the default size.
ja: 空欄にするとデフォルトのサイズを使用します。

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
ja: プレースホルダーはユーザーがフィールドに値を入力するまでのあいだに表示されます。
