Webform Publications (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: E-mail
pt: Email

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Homepage
pt: Página Pessoal

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Country
pt: País

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Morada

en: Egypt
pt: Egipto

en: New Zealand
pt: Nova Zelândia

en: Brazil
pt: Brasil

en: Japan
pt: Japão

en: City
pt: Município/Concelho

en: Germany
pt: Alemanha

en: Algeria
pt: Argélia

en: Australia
pt: Austrália

en: Belarus
pt: Bielorrússia

en: Belgium
pt: Bélgica

en: Canada
pt: Canadá

en: Czech Republic
pt: República Checa

en: Denmark
pt: Dinamarca

en: Estonia
pt: Estónia

en: France
pt: França

en: Guinea-Bissau
pt: Guiné-Bissau

en: Hungary
pt: Hungria

en: India
pt: Índia

en: Italy
pt: Itália

en: Netherlands
pt: Holanda

en: Russia
pt: Rússia

en: Spain
pt: Espanha

en: Sweden
pt: Suécia

en: United Kingdom
pt: Reino Unido

en: United States
pt: Estados Unidos

en: Unit
pt: Unidade

en: Webform
pt: Formulário

en: Left Blank
pt: Deixado em branco

en: User entered value
pt: Valor inserido pelo utilizador

en: Croatia
pt: Croácia

en: Publications
pt: Publicações

en: Radius
pt: Raio

en: Kilometers
pt: Kilometros

en: No results text
pt: Texto em caso de consulta sem resultados
