Webform Publications (7.x-1.0-beta4) - en to da translation catalogue (44 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Homepage
da: Hjemmeside

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Country
da: Land

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: Egypt
da: Ægypten

en: Brazil
da: Brasilien

en: City
da: By

en: Germany
da: Tyskland

en: Algeria
da: Algeriet

en: Australia
da: Australien

en: Belarus
da: Hviderusland

en: Belgium
da: Belgien

en: China
da: Kina

en: Czech Republic
da: Tjekkiet

en: Denmark
da: Danmark

en: Estonia
da: Estland

en: France
da: Frankrig

en: Hungary
da: Ungarn

en: India
da: Indien

en: Italy
da: Italien

en: Netherlands
da: Nederlandene

en: Russia
da: Rusland

en: Spain
da: Spanien

en: Sweden
da: Sverige

en: United Kingdom
da: Storbritannien

en: United States
da: USA

en: Unit
da: Enhed

en: Webform
da: Webformular

en: Left Blank
da: Tomme

en: User entered value
da: Indtastet af bruger

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
da: Gør dette felt skrivebeskyttet. Nyttigt til at angive en standardværdi som ikke kan ændres.

en: Croatia
da: Kroatien

en: Kilometers
da: Kilometer

en: No results text
da: Intet resultat tekst
