Webform Publications (7.x-1.0-beta5) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Country
it: Paese

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Filter
it: Filtra

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Egypt
it: Egitto

en: New Zealand
it: Nuova Zelanda

en: Brazil
it: Brasile

en: Chile
it: Cile

en: Japan
it: Giappone

en: Portugal
it: Portogallo

en: City
it: Città

en: Germany
it: Germania

en: Belgium
it: Belgio

en: China
it: Cina

en: Czech Republic
it: Repubblica Ceca

en: Denmark
it: Danimarca

en: France
it: Francia

en: Hungary
it: Ungheria

en: Italy
it: Italia

en: Netherlands
it: Olanda

en: Spain
it: Spagna

en: Sweden
it: Svezia

en: United Kingdom
it: Regno Unito

en: United States
it: Stati Uniti

en: Unit
it: Unità

en: Left Blank
it: Lasciato in bianco

en: User entered value
it: L'utente ha inserito i valori

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
it: Rendi questo campo non modificabile. Utile per settare un valore di default non modificabile.

en: Croatia
it: Croazia

en: Country Code
it: Codice Paese

en: Miles
it: Miglia

en: Kilometers
it: Chilometri

en: No results text
it: Testo per Nessun risultato
