Webform Publications (7.x-1.0-beta6) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Homepage
id: Laman beranda

en: Date
id: Tanggal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Country
id: Negara

en: Name
id: Nama

en: Filter
id: Saring

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: Egypt
id: Mesir

en: New Zealand
id: Selandia Baru

en: Brazil
id: Brasil

en: Chile
id: Chili

en: Japan
id: Jepang

en: City
id: Kota

en: Germany
id: Jerman

en: Algeria
id: Aljazair

en: Bangladesh
id: Banglades

en: Belarus
id: Belarusia

en: Belgium
id: Belgia

en: Brunei
id: Brunei Darussalam

en: Canada
id: Kanada

en: China
id: Cina

en: Czech Republic
id: Republik Ceko

en: France
id: Perancis

en: Hungary
id: Hungaria

en: Italy
id: Italia

en: Netherlands
id: Belanda

en: Russia
id: Rusia

en: Spain
id: Spanyol

en: Sweden
id: Swedia

en: United Kingdom
id: Inggris

en: United States
id: Amerika Serikat

en: Reason
id: Alasan

en: Croatia
id: Kroasia

en: No results text
id: Teks tidak ada hasil
