Webform Publications (7.x-1.0-beta6) - en to tr translation catalogue (57 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Homepage
tr: Anasayfa

en: Date
tr: Tarih

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Country
tr: Ülke

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Phone
tr: Telefon

en: Fax
tr: Faks

en: Address
tr: Adres

en: Egypt
tr: Mısır

en: New Zealand
tr: Yeni Zelanda

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Chile
tr: Şili

en: Japan
tr: Japonya

en: Portugal
tr: Portekiz

en: City
tr: Şehir

en: Germany
tr: Almanya

en: Algeria
tr: Cezayir

en: Argentina
tr: Arjantin

en: Australia
tr: Avustralya

en: Bangladesh
tr: Bangladeş

en: Belgium
tr: Belçika

en: Canada
tr: Kanada

en: China
tr: Çin

en: Czech Republic
tr: Çek Cumhuriyeti

en: Denmark
tr: Danimarka

en: Estonia
tr: Estonya

en: France
tr: Fransa

en: Hungary
tr: Macaristan

en: India
tr: Hindistan

en: Italy
tr: İtalya

en: Netherlands
tr: Hollanda

en: Russia
tr: Rusya

en: Spain
tr: İspanya

en: Sweden
tr: İsveç

en: United Kingdom
tr: Birleşik Krallık

en: United States
tr: Amerika Birleşik Devletleri

en: menu
tr: menü

en: Unit
tr: Birim

en: Left Blank
tr: Sol Boşluk

en: User entered value
tr: Girilen değer

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
tr: Bu alanı düzenlenemez yap. Değiştirilemeyen öntanımlı değer için kullanışlıdır.

en: Reason
tr: Sebep

en: Croatia
tr: Hırvatistan

en: Miles
tr: Mil

en: Kilometers
tr: Kilometre

en: No results text
tr: Sonuç metni yok
