Webform Publications (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (56 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: E-mail
fr: Courriel

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Homepage
fr: Page d'accueil

en: Search
fr: Rechercher

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Country
fr: Pays

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Filter
fr: Filtrer

en: Count
fr: Décompte

en: Phone
fr: Téléphone

en: Address
fr: Adresse

en: Egypt
fr: Égypte

en: New Zealand
fr: Nouvelle-Zélande

en: Brazil
fr: Brésil

en: Chile
fr: Chili

en: Japan
fr: Japon

en: City
fr: Ville

en: Germany
fr: Allemagne

en: Algeria
fr: Algérie

en: Andorra
fr: Andorre

en: Argentina
fr: Argentine

en: Australia
fr: Australie

en: Belarus
fr: Biélorussie

en: Belgium
fr: Belgique

en: China
fr: Chine

en: Czech Republic
fr: République tchèque

en: Denmark
fr: Danemark

en: Estonia
fr: Estonie

en: Guinea-Bissau
fr: Guinée-Bissau

en: Hungary
fr: Hongrie

en: India
fr: Inde

en: Italy
fr: Italie

en: Netherlands
fr: Pays-Bas

en: Russia
fr: Russie

en: Spain
fr: Espagne

en: Sweden
fr: Suède

en: United Kingdom
fr: Royaume-Uni

en: United States
fr: États-Unis

en: Unit
fr: Unité

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
fr: Rendre ce champ non-éditable. Utile pour fournir une valeur par défaut non modifiable.

en: Reason
fr: Raison

en: Croatia
fr: Croatie

en: Country Code
fr: Code pays

en: Radius
fr: Rayon

en: Target
fr: Cible

en: Kilometers
fr: Kilomètres

en: The email address appears to be invalid.
fr: L'adresse de courriel semble invalide.

en: No results text
fr: Texte en l'absence de résultats
