Webform Publications (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (52 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Homepage
hi: मुख पृष्ठ

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Country
hi: देश

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Count
hi: गुणांक

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: Egypt
hi: मिस्र

en: New Zealand
hi: न्यूजीलैंड

en: Brazil
hi: ब्राज़ील

en: Chile
hi: चिली

en: Japan
hi: जापान

en: Portugal
hi: पुर्तगाल

en: Germany
hi: जर्मनी

en: Algeria
hi: एलजीरिया

en: Andorra
hi: अंडोरा

en: Argentina
hi: स्र्पहला

en: Australia
hi: ऑस्ट्रेलिया

en: Bangladesh
hi: बांग्लादेश

en: Belarus
hi: बेलारूस

en: Belgium
hi: बेल्जियम

en: Brunei
hi: ब्रूनेई

en: Canada
hi: कनाडा

en: Czech Republic
hi: चेक गणराज्य

en: Denmark
hi: डेनमार्क

en: Estonia
hi: एस्टोनिया

en: France
hi: फ्रांस

en: Guinea-Bissau
hi: गिनी-बिसाऊ

en: Hungary
hi: हंगरी

en: India
hi: भारत

en: Italy
hi: इटली

en: Netherlands
hi: नीदरलैंड्स

en: Russia
hi: रूस

en: Spain
hi: स्पेन

en: Sweden
hi: स्वीडन

en: United Kingdom
hi: यूनाइटेड किंगडम

en: United States
hi: संयुक्त राज्य अमेरिका

en: menu
hi: सूची

en: Croatia
hi: क्रोशिया
