Webform Publications (7.x-1.11) - en to ja translation catalogue (65 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: E-mail
ja: メール

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disabled
ja: 無効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Homepage
ja: ホームページ

en: Date
ja: 日付

en: Search
ja: 検索

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Country
ja: 国

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Filter
ja: フィルター

en: Count
ja: カウント

en: Phone
ja: 電話番号

en: Fax
ja: FAX

en: Address
ja: 住所

en: Egypt
ja: エジプト

en: New Zealand
ja: ニュージーランド

en: Brazil
ja: ブラジル

en: Chile
ja: チリ

en: Japan
ja: 日本

en: Portugal
ja: ポルトガル

en: City
ja: 市区町村

en: Germany
ja: ドイツ

en: Algeria
ja: アルジェリア

en: Andorra
ja: アンドラ

en: Argentina
ja: アルゼンチン

en: Australia
ja: オーストラリア

en: Bangladesh
ja: バングラデシュ

en: Belarus
ja: ベラルーシ

en: Belgium
ja: ベルギー

en: Brunei
ja: ブルネイ

en: Canada
ja: カナダ

en: China
ja: 中国

en: Czech Republic
ja: チェコ

en: Denmark
ja: デンマーク

en: Estonia
ja: エストニア

en: France
ja: フランス

en: Guinea-Bissau
ja: ギニアビサウ

en: Hungary
ja: ハンガリー

en: India
ja: インド

en: Italy
ja: イタリア

en: Netherlands
ja: オランダ

en: Russia
ja: ロシア連邦

en: Spain
ja: スペイン

en: Sweden
ja: スウェーデン

en: United Kingdom
ja: 英国

en: United States
ja: 米国

en: menu
ja: メニュー

en: Unit
ja: 単位

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ja: このフィールドを編集できなくします。変更できないデフォルトの値を設定するのに役立ちます。

en: Croatia
ja: クロアチア

en: Miles
ja: マイル

en: Target
ja: ターゲット

en: Publication
ja: 公表

en: Kilometers
ja: キロメートル

en: No results text
ja: 結果なしのテキスト
