Webform Publications (7.x-1.12) - en to bo translation catalogue (54 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: delete
bo: བསུབ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: E-mail
bo: གློག་ཡིག

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Homepage
bo: གཙོ་ངོས

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Search
bo: འཚོལ

en: This action cannot be undone.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Country
bo: རྒྱལ་ཁབ།

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Count
bo: གྲངས

en: Address
bo: ས་གནས

en: Egypt
bo: ཨེ་ཅིབ།

en: New Zealand
bo: ནེའུ་ཙི་ལན།

en: Brazil
bo: པུ་ར་སི།

en: Chile
bo: ཆི་ལི།

en: Japan
bo: འཇར་པན།

en: Portugal
bo: ཕུའུ་ཐའོ་ཡ།

en: Germany
bo: འཇར་མན།

en: Algeria
bo: ཨར་ཅི་རི་ཡ།

en: Andorra
bo: ཨན་ཏོར་རན།

en: Argentina
bo: ཨར་ཀེན་ཐིན།

en: Australia
bo: ཨོ་སི་ཁྲི་ལི་ཡ།

en: Bangladesh
bo: བྷང་ག་ལ།

en: Belarus
bo: བལ་ཨུ་རུ་སུ།

en: Belgium
bo: པེ་ལ་ཇེམ།

en: Brunei
bo: ཝུན་ལའེ།

en: Canada
bo: ཁ་ན་ཏ།

en: China
bo: ཀྲུང་གོ

en: Czech Republic
bo: སེ་ཙེ་ཁོལ་སྤྱི་མཐུན་རྒྱལ་ཁབ།

en: Denmark
bo: ཏེན་མག

en: Estonia
bo: ཨེ་སོ་ནི་ཡ།

en: France
bo: ཧྥ་རན་སེ།

en: Guinea-Bissau
bo: ཀུའེ་ནེ་ཡ་པི་སོ།

en: Hungary
bo: ཧང་ག་རི།

en: India
bo: རྒྱ་གར།

en: Italy
bo: དབྱི་ཐ་ལི།

en: Netherlands
bo: ཧོ་ལན།

en: Russia
bo: ཨོ་རོ་སོག

en: Spain
bo: སུ་པན།

en: Sweden
bo: སུའེ་ཏེན།

en: United Kingdom
bo: དབྱིན་ཇི།

en: United States
bo: ཨ་རི།

en: menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Target
bo: དམིགས་གནས
