Webform Publications (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (60 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Homepage
hu: Címlap

en: Date
hu: Dátum

en: Search
hu: Keresés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Country
hu: Ország

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Filter
hu: Szűrő

en: Count
hu: Mennyiség

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: Brazil
hu: Brazília

en: Japan
hu: Japán

en: Portugal
hu: Portugália

en: City
hu: Város

en: Germany
hu: Németország

en: Algeria
hu: Algéria

en: Argentina
hu: Argentína

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Bangladesh
hu: Banglades

en: Belarus
hu: Fehéroroszország

en: Canada
hu: Kanada

en: China
hu: Kína

en: Czech Republic
hu: Csehország

en: Denmark
hu: Dánia

en: Estonia
hu: Észtország

en: France
hu: Franciaország

en: Guinea-Bissau
hu: Bissau-Guinea

en: Hungary
hu: Magyarország

en: Italy
hu: Olaszország

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Russia
hu: Oroszország

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Sweden
hu: Svédország

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: menu
hu: menü

en: Unit
hu: Egység

en: Webform
hu: Űrlap

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
hu: A mező szerkeszthetőségének letiltása. Hasznos az alapértelmezett, állandó értékkel rendelkező mezőknél.

en: Reason
hu: Ok

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Publications
hu: Közlemények

en: Country Code
hu: Országkód

en: Miles
hu: Mérföld

en: Radius
hu: Sugár

en: Target
hu: Cél

en: Kilometers
hu: Kilométer

en: Phone Numbers
hu: Telefonszámok

en: No results text
hu: Eredmények helyett megjelenítendő szöveg
