Webform Publications (7.x-1.5) - en to cy translation catalogue (47 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: E-mail
cy: E-bost

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Homepage
cy: Hafan

en: Date
cy: Dyddiad

en: Search
cy: Chwilio

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Country
cy: Gwlad

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Phone
cy: ffôn

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Egypt
cy: yr Aifft

en: New Zealand
cy: Seland Newydd

en: Brazil
cy: Brasil

en: Japan
cy: Siapan

en: Portugal
cy: Portiwgal

en: City
cy: Tref

en: Germany
cy: yr Almaen

en: Argentina
cy: yr Ariannin

en: Australia
cy: Awstralia

en: Belarus
cy: Belarws

en: Belgium
cy: Gwlad Belg

en: China
cy: Tseina

en: Czech Republic
cy: Gweriniaeth Tsiec

en: Denmark
cy: Denmarc

en: France
cy: Ffrainc

en: Hungary
cy: Hwngari

en: Italy
cy: yr Eidal

en: Netherlands
cy: yr Iseldiroedd

en: Russia
cy: Rwsia

en: Spain
cy: Sbaen

en: United Kingdom
cy: Deyrnas Unedig

en: United States
cy: Unol Daleithiau

en: menu
cy: dewislen

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
cy: Llunio'r maes yma fel na ellir ei olygu. Defnyddiol ar gyfer gosod gwerth rhagosod na ellir ei newid.
