Webform Publications (7.x-1.5) - en to ro translation catalogue (44 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Country
ro: Ţară

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Filter
ro: Filtru

en: Count
ro: Contor

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Egypt
ro: Egipt

en: New Zealand
ro: Noua Zeelandă

en: Brazil
ro: Brazilia

en: Japan
ro: Japonia

en: Portugal
ro: Portugalia

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Germany
ro: Germania

en: Belgium
ro: Belgia

en: Czech Republic
ro: Republica Cehă

en: Denmark
ro: Danemarca

en: France
ro: Franţa

en: Hungary
ro: Ungaria

en: Italy
ro: Italia

en: Netherlands
ro: Olanda

en: Russia
ro: Rusia

en: Spain
ro: Spania

en: Sweden
ro: Suedia

en: United Kingdom
ro: Regatul Unit al Marii Britanii

en: United States
ro: Statele Unite

en: menu
ro: meniu

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ro: Face ca acest cîmp să nu poată fi modificat. Util pentru setarea unei valori implicite, neschimbabile.

en: Croatia
ro: Croația

en: Target
ro: Ţintă

en: No results text
ro: Text pentru "nici un rezultat"
