Webform Publications (7.x-1.6) - en to is translation catalogue (51 entries)

en: Title
is: Titill

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: E-mail
is: Netfang

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Homepage
is: Heimasíða

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Country
is: Land

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Filter
is: Sía

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: Egypt
is: Egyptaland

en: New Zealand
is: Nýja Sjáland

en: Brazil
is: Brasilía

en: Chile
is: Chíle

en: Portugal
is: Portúgal

en: City
is: Borg

en: Germany
is: Þýskaland

en: Algeria
is: Algería

en: Argentina
is: Argentína

en: Australia
is: Ástralía

en: Belarus
is: Hvíta-Rússland

en: Belgium
is: Belgía

en: Canada
is: Kanada

en: China
is: Kína

en: Czech Republic
is: Tékkland

en: Denmark
is: Danmörk

en: Estonia
is: Eistland

en: France
is: Frakkland

en: Guinea-Bissau
is: Gínea-Bissá

en: Hungary
is: Ungverjaland

en: India
is: Indland

en: Italy
is: Ítalía

en: Netherlands
is: Holland

en: Russia
is: Rússland

en: Spain
is: Spánn

en: Sweden
is: Svíþjóð

en: United Kingdom
is: Bretland

en: United States
is: Bandaríkin

en: menu
is: valmynd

en: Croatia
is: Króatía
