Webform Publications (7.x-1.12) - en to kn translation catalogue (60 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Homepage
kn: ನೆಲೆಯ ಪುಟ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Fax
kn: ಫ್ಯಾಕ್ಸ್‍

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Egypt
kn: ಈಜಿಪ್ಟ್‍

en: New Zealand
kn: ನ್ಯೂಝಿಲ್ಯಾಂಡ್

en: Brazil
kn: ಬ್ರಝಿಲ್

en: Chile
kn: ಚಿಲಿ

en: Japan
kn: ಜಪಾನ್

en: Portugal
kn: ಪೋರ್ಚುಗಲ್

en: Germany
kn: ಜರ್ಮನಿ

en: Algeria
kn: ಅಲ್ಜೀರಿಯ

en: Andorra
kn: ಅಂಡೊರಾ

en: Argentina
kn: ಅರ್ಜಂಟೀನಾ

en: Australia
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ

en: Bangladesh
kn: ಬಾಂಗ್ಲಾದೇಶ್

en: Belarus
kn: ಬೆಲಾರಿಸ್

en: Belgium
kn: ಬೆಲ್ಜಿಯಮ್

en: Brunei
kn: ಬ್ರೂನೈ

en: Canada
kn: ಕೆನಡಾ

en: China
kn: ಚೀನಾ

en: Czech Republic
kn: ಚೆಕ್ ರಿಪಬ್ಲಿಕ್

en: Denmark
kn: ಡೆನ್ಮಾರ್ಕ

en: Estonia
kn: ಎಸ್ತೋನಿಯಾ

en: France
kn: ಫ್ರಾನ್ಸ್

en: Guinea-Bissau
kn: ಗಿನಿ-ಬಿಸ್ಸಾವು

en: Hungary
kn: ಹಂಗೆರಿ

en: India
kn: ಭಾರತ

en: Italy
kn: ಇಟಲಿ

en: Netherlands
kn: ನೆದರ್-ಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್

en: Russia
kn: ರಷ್ಯಾ

en: Spain
kn: ಸ್ಪೇನ್

en: Sweden
kn: ಸ್ವೀಡನ್

en: United Kingdom
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಕಿಂಗ್ಡಮ್

en: United States
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಸ್ಟೇಟ್ಸ್

en: menu
kn: ಮೆನು

en: Unit
kn: ಘಟಕ

en: Reason
kn: ಕಾರಣ

en: Croatia
kn: ಕ್ರೊಯೇಶಿಯಾ

en: Radius
kn: ತ್ರಿಜ್ಯ

en: Target
kn: ಗುರಿ
