Webform References (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Select List
pt: Lista de seleção

en: Content types that can be referenced
pt: Tipos de conteúdo que podem ser referenciados

en: Node Reference
pt: Referência a nodes

en: Field Type
pt: Tipo de Campo

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Please check your selection.
pt: Por favor, verifique sua seleção.

en: Webform Reference
pt: Referência do Webform

en: Defines a webform component type for referencing the nodes.
pt: Define um tipo de componente para o webform referenciar nodes.
