Webform References (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Multiple
de: Mehrfach

en: Select List
de: Auswahlliste

en: Webform
de: Webformular

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
de: Diese Option aktivieren, wenn der Benutzer die Möglichkeit haben soll mehrere Werte auszuwählen.

en: Content types that can be referenced
de: Inhaltstypen, auf die referenziert werden kann

en: Node Reference
de: Beitragsreferenz

en: Field Type
de: Feldtyp

en: Autocomplete
de: Autovervollständigung

en: Term Reference
de: Begriffsreferenz
