Webform References (7.x-1.7) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Multiple
it: Multipla

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Order
it: Ordina

en: Select List
it: Lista di selezione

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
it: Seleziona questa casella se vuoi che gli utenti possano scegliere più di un valore.

en: Content types that can be referenced
it: Tipi di contenuto che possono essere usati come riferimento

en: Node Reference
it: Riferimento Nodo

en: User Reference
it: Riferimento Utente

en: Field Type
it: Tipo di campo

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Sort By
it: Ordina Per
