Webform References (7.x-1.7) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Title
pt: Título

en: Multiple
pt: Múltiplo

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Order
pt: Ordem

en: Select List
pt: Lista de seleção

en: Webform
pt: Formulário

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
pt: Escolha esta opção caso o utilizador possa escolher múltiplos valores.

en: Content types that can be referenced
pt: Os tipos de conteúdo que pode ser referenciado

en: Node Reference
pt: Referência do Nó

en: User Reference
pt: Referência do utilizador

en: Field Type
pt: Tipo de Campo

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Sort By
pt: Ordenar por

en: Term Reference
pt: Referência do termo
