Webform References (7.x-1.7) - en to ru translation catalogue (17 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Multiple
ru: Множественная

en: User Name
ru: Имя пользователя

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Order
ru: Порядок

en: Select List
ru: Выбор списка

en: User Id
ru: ID Пользователя

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ru: Чтобы позволить пользователю отмечать несколько значений, поставьте галочку здесь.

en: Content types that can be referenced
ru: Типы материалов, на которые можно ссылаться

en: Node Reference
ru: Связь с материалом

en: User Reference
ru: Связь с пользователем

en: Field Type
ru: Тип поля

en: Autocomplete
ru: Автодополнение

en: Sort By
ru: Сортировать

en: Term Reference
ru: Ссылка на термин
