Webform References (7.x-1.9) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Title
fr: Titre

en: User Name
fr: Nom d'utilisateur

en: Select a view
fr: Sélectionner une vue

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Order
fr: Ordre

en: Select List
fr: Liste Déroulante

en: User Id
fr: Id utilisateur

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: The default value of the field.
fr: La valeur par défaut du champ.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
fr: Cochez cette option si l'utilisateur est autorisé à sélectionner plusieurs valeurs.

en: Content types that can be referenced
fr: Types de contenu pouvant être référencés

en: Field Type
fr: Type de champ

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Node Id
fr: Id du nœud

en: Sort By
fr: Trier par

en: Term Weight
fr: Poids de terme

en: Term Reference
fr: Référence à un terme
