Webform References (7.x-1.9) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Multiple
hu: Többszörös

en: User Name
hu: Felhasználónév

en: Select a view
hu: Nézet kiválasztása

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Order
hu: Rendelés

en: Use a view
hu: Nézet használata

en: Select List
hu: Legördülő lista

en: Webform
hu: Űrlap

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: The default value of the field.
hu: A mező alapértelmezett értéke.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
hu: Ahhoz, hogy a felhasználó egyszerre több értéket is megjelölhessen, ezt az opciót be kell jelölni.

en: Content types that can be referenced
hu: Tartalomtípusok, melyekre hivatkozni lehet

en: Field Type
hu: Mezőtípus

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Node Id
hu: Tartalomazonosító

en: Sort By
hu: Rendezés

en: Term Weight
hu: Kifejezés súlya

en: Term Reference
hu: Kifejezéshivatkozás
