Webform References (7.x-1.9) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Multiple
nl: Meerdere

en: User Name
nl: Gebruikersnaam

en: Select a view
nl: Kies een View

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Order
nl: Volgorde

en: Select List
nl: Selectielijst

en: Webform
nl: Formulier

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: The default value of the field.
nl: Standaardwaarde van dit veld.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
nl: Selecteer deze optie als de gebruiker meer dan één optie mag kiezen.

en: Content types that can be referenced
nl: Inhoudstypes waarnaar een referentie geplaatst kan worden

en: Node Reference
nl: Nodereferentie

en: User Reference
nl: Gebruikersreferentie

en: Field Type
nl: Veldtype

en: Autocomplete
nl: Automatisch aanvullen

en: Sort By
nl: Sorteer op
