Webform References (7.x-1.9) - en to pl translation catalogue (18 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

en: Select a view
pl: Wybierz widok

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Order
pl: Kolejność

en: Select List
pl: Lista wyboru

en: Webform
pl: Formularz

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: The default value of the field.
pl: Domyślna wartość pola.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli użytkownik powinien mieć możliwość wyboru wielu wartości.

en: Content types that can be referenced
pl: Rodzaje zawartości, jakie mogą być powiązane

en: Node Reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: User Reference
pl: Powiązanie użytkownika

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Sort By
pl: Sortowanie

en: Term Reference
pl: Odnośnik do terminu
