Webform References (7.x-1.9) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Multiple
tr: Çoklu

en: User Name
tr: Kullanıcı Adı

en: Select a view
tr: Görünüm seçimi

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Order
tr: Sıralama

en: Select List
tr: Seçim Listesi

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: The default value of the field.
tr: Alanın varsayılan değeri.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
tr: Bu özelliği kullanıcının birden çok değer seçebilmesine izin vermek için seçin.

en: Content types that can be referenced
tr: Gönderme yapılabilir içerik türleri

en: Node Reference
tr: Düğüm Başvurusu

en: Field Type
tr: Alan Tipi

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Sort By
tr: Sıralama Yönü
